کد خبر:177
پ

بهروان: فوتبال باید با قوانین فوتبالی اداره شود/استقلال فدراسیون را زیر سوال نبرید

بهروان: فوتبال باید با قوانین فوتبالی اداره شود/استقلال فدراسیون را زیر سوال نبرید رئیس هیات فوتبال استان مازندران گفت: نمی‌دانم چه جرم کیفری در صورت بازگشت کفاشیان انجام می‌شود، استقلال فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نباید زیر سؤال برد. بهروان: فوتبال باید با قوانین فوتبالی اداره شود/استقلال فدراسیون را زیر سوال نبرید غلامرضا بهروان در گفت‌وگو با خبرنگار […]

بهروان: فوتبال باید با قوانین فوتبالی اداره شود/استقلال فدراسیون را زیر سوال نبرید
رئیس هیات فوتبال استان مازندران گفت: نمی‌دانم چه جرم کیفری در صورت بازگشت کفاشیان انجام می‌شود، استقلال فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نباید زیر سؤال برد.

بهروان: فوتبال باید با قوانین فوتبالی اداره شود/استقلال فدراسیون را زیر سوال نبرید
غلامرضا بهروان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شایعه بازگشت کفاشیان و حرف و حدیث‌هایی که در این مورد در رسانه‌ها و محافل ورزشی مطرح شده، اظهار داشت: به عقیده من علی کفاشیان می‌تواند به فوتبال کمک کند. او یک چهره شناخته‌شده در ورزش و فوتبال کشور است و حتی اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز او را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خوبی می‌شناسند. پیش از این هم از سمت خود استعفا نداده بوده و اگر قانون اجازه می‌دهد که کفاشیان برگردد، می‌تواند به فوتبال کمک کند.

وی افزود: اضافه شدن یک فکر دیگر به هیأت رئیسه خیلی خوب است.کفاشیان برای فوتبال خدمات زیادی انجام داده، در این شرایط باید همه به فوتبال کمک کنیم.

رئیس اسبق سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد این که ظاهرا اگر یک عضو هیأت رئیسه چند جلسه در نشست‌ها غیبت نداشته باشد دیگر به طور خودکار از آن سمت کنار گذاشته می‌شود، گفت: این مسأله در برخی از کمیته‌های فیفا و AFC وجود دارد و اگر فردی غیبت کند عضویتش لغو می‌شود. اما مسأله اینجاست که علی کفاشیان محروم بوده و به حکم کمیته اخلاق نمی‌توانسته در جلسات هیأت رئیسه شرکت کند. محرومیت ۵ ساله کفاشیان هم توسط استیناف به یک سال کاهش پیدا کرده که آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم پشت سر گذاشته است. بنابراین اگر او در مدت محرومیت می‌خواست در جلسات هیأت رئیسه حاضر شود به او گفته می‌شد از حکم کمیته اخلاق تمکین نکرده است.

بهروان در مورد اختلاف نظر در بین اعضای هیأت رئیسه فدراسیون عنوان کرد: اعضای هیأت رئیسه همگی آدم‌های بزرگ و باتجربه‌ای هستند و می‌توانند به خوبی مسائل فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنند. در حال حاضر در فدراسیون مجمعی بالاتر از هیأت رئیسه نداریم. این آقایان باتجربه می‌توانند با رجوع به قانون مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنند. بهتر است اختلاف نظرها هم در پشت درهای بسته حل شود و نتیجه‌اش به رسانه‌ها اعلام گردد.

وی در مورد این که قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس امروز اعلام کرده بازگشت کفاشیان به فدراسیون یک جرم کیفری است عنوان کرد: من نمی‌دانم چه جرم کیفری در این صورت انجام می‌شود. به نظر من استقلال فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نباید زیر سؤال برد. بهتر است فوتبال با قوانین فوتبالی اداره شود و نباید اختلاف نظرها به جاهای دیگر کشیده شود تا استقلال فدراسیون زیر سؤال نرود.

بهروان در مورد این که برخی می‌گویند کفاشیان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهند به فدراسیون برگردانند تا انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار کند، عنوان کرد: همه می‌دانند مجمع انتخاباتی فدراسیون را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دبیرکل فدراسیون برگزار می‌کند. ایشان هم فردی با سابقه هستند که به خوبی به مسائل واقفند و یک مدیر کارکشته محسوب می‌شود.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در مورد این که پیش نویس اساسنامه جدید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطالعه کرده یا نه گفت: من هنوز این اساسنامه جدید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ندیده‌ام اما آنطور که در رسانه‌ها خواندم متوجه تغییرات عمده آن شده‌ام. به هر حال آنطور که من شنیده‌ام قرار است اواخر تیرماه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شود تا این اساسنامه به تصویب اعضای مجمع برسد و پس از تصویب مجمع آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به فیفا و مراجع ذی صلاح ارسال کنیم. پس از آن هم طبق نقشه راه در مهرماه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید